Soukromý azyl pro týraná a opuštěná zvířata Heaven Ranch  

Když se vcítíte do jejich boleti, důvěřují vám…

Soukromý azyl Heaven Ranch vznikl na základě ryzí lásky ke zvířatům a díky touze pomoci těm, na které svět a lidé v něm zapomínají, protože mají spoustu jiných, důležitějších věcí na starosti. Jsme jen kapkou v moři, ale snažíme se pomoci trpícím a opuštěným tvorům, jenž jsou odkázáni na milost a nemilost lidí. Patřím k těm lidem, kteří soucítí s bolestí a zoufalstvím v osamělosti opuštěných psů. 

Psychicky strádáme, když nemůžeme všem pejskům pomoci, a ještě víc trpíme, když vidíme, jak lhostejní jsou lidé ke svým vlastním zvířecím miláčkům, kteří jim bezmezně důvěřují a bezmezně je milují, a jsou schopni je pro svoje pohodlí ze dne na den odsoudit k smrti bez hnutí brvou :-( Svoji pozornost pomáhat soustředíme převážně na psy z toho důvodu, že to jsou na světě jediní tvorové, které přijal člověk jako součást svého života, přizpůsobil je obrazu svému a oni jsou prakticky na člověku závislí. Každý den nás psi víc a víc fascinují svojí inteligencí a originalitou. 

Náš malý, soukromý azyl je založen na myšlence volnosti a sounáležitosti. Většina psů, kteří jsou u nás, mají možnost neomezeného pohybu a vzájemného kontaktu s ostatními psy. A tím je možné naplnit poslání azylu, který je jakýmsi psím sanatoriem pro zraněné a zlomené psí duše. Našimi skvělými pomocníky a terapeuty jsou samotní psi, kteří pomáhají nejlépe lámat ledy pejskům, kteří zatím nic moc dobrého nezažili. 

Příjdou tu na jiné myšlenky, mohou si tu s ostatními hrát a skotačit a i ty nejurputnější ztracené případy tu mají za pár dní úplně jiný výraz ve tváři. A je až s podivem, že se navzájem zpravidla až na drobné výjimky respektují. Na procházkách chodíme navolno a to jak psi v azylu, tak moji vlastní a ve volném prostoru na procházce se uvolní a začlení do smečky. 

Řada z vás zde u mě už byla, sounáležitost pejsků viděla. Ač tomu zprvu nevěřila, i svoje pejsky, kteří se jinde perou, zde nepoznávala, protože i oni se začlenili do smečky a zcela bez zábran začali skotačit s ostatními pejsky - jakoby v tom byla jistá magie, ale je to jen ryzí přirozenost psů. Oni jsou mnohem víc tolerantní než my lidé a my lidé jim svými obavami a předsudky značně škodíme.

Vaše Diana a tým Unie Práv Zvířat